UA-69899946-1

Siste spisemøte på Engen!

Litt vemodige må vi innse at dette spisemøtet blir det siste i Maskinistforeningens lokaler. Det ble likevel et hyggelig møte med godt humør. Snart setter vi kursen mot vår opprinnelse - Bergenhus Festning. Vi ser frem til en god fremtid her.

Påtroppende president Elisabeth Lysebo kunne ønske velkommen 28 av klubbens medlemmer til spisemøte på fødselsdagen til Rotarys grunnlegger. Innledningsvis utbrakte Jan Spjeldnæs derfor Paul Harris’ skål. Han hadde regnet ut at det nå var 155 år siden Harris ble født i 1868.

Oppfordringen fra festkomiteens leder, Bjørn Terjesen, var klar: når vi går til bords, sett deg sammen med noen du ikke kjenner godt. Bjørn tok også opp at dagen var verdens humordag, og bad om bidrag fra oss fremmøtte. Det resulterte i en mengde vitser av svært blandet kvalitet.

At maten (tapas fra Alvøparken) smakte utmerket, var det ingen uenighet om. Men Knut Magne Dale sin takk-for-maten-tale satte søkelys på at selv om maten var god, var det viktigste likevel at vi kom sammen. Vi fikk også en takk-for-maten-tale generert av ChatGPT. Den inneholdt alle de floskler en slik tale kan og bør ha. Så her var Knut bedre enn den kunstige intelligensen med sitt fokus på det sosiale.

Takk til festkomiteen med sin utrettelige leder Bjørn Terjesen for en fin og vellykket aften. Undertegnede koste seg, jeg var kanskje ekstra heldig med de jeg satt til bords med, men situasjonen så ut til å være den samme ved de andre bordene.

Lars Hana.


 
Bergen etter Magnus Lagabøtes bylov av 1276

26. mars 2025

Bergen etter Magnus Lagabøtes bylov av 1276

Et innholdsrikt og engasjerende foredrag om byloven.

Nasjonalbiblioteket, digitalisering av kulturarven

12. mars 2025

Nasjonalbiblioteket, digitalisering av kulturarven

Denne kvelden ble nok et innholdsrikt og interessant møte i lokalene våre på Bergenhus Festningsmuseum.

Helseberedskap i krig i vest!

5. mars 2025

Helseberedskap i krig i vest!

Kontreadmiral, lege, spesialist i samfunnsmedisin Jan Sommerfelt-Pettersen
Spesialrådgiver Helse Bergen

Siste spisemøte på museet!

12. februar 2025

Siste spisemøte på museet!

Sushi stod på menyen

UA-69899946-1